Reklamlar
Teknoloji 2016-08-22 04:24:01 Karakaya

İnternet Dünyasının En Yeni Uygulaması SMS API

loading...

İnternet dünyası üzerinde iletişim halinde olmak son zamanların en büyük sorunlarından biri. Hemen hemen her işimizi internet üzerinden hallettiğimiz düşünülürse web siteleri ile hizmet veren adreslerle iletişim halinde olmamız büyük bir gereklilik olarak karşımıza çıkıyor.

Bu nedenle de internet dünyası üzerindeki iletişimi kolay, güvenli ve hızlı hale getirecek yeni sistemlere ihtiyaç duyuluyor. Sosyal medya üzerindeki iletişimlerden e-ticaret sayfalarındaki iletişimlere kadar her alanda tercih edilebilecek bir arayüz olan API ise üyeleri ya da kullanıcıları ile sürekli iletişim halinde olmak isteyenler tarafından tercih edilen son sistemlerden biri oluyor. SMS API Uygulaması Nedir? Duygu ve düşüncelerimizi paylaştığımız, alışveriş yaptığımız, çeşitli bilgileri öğrendiğimiz internette gün içerisinde çeşitli sayfalara tıklayabiliyoruz.

Bu sayfaların büyük bir kısmı ise şifreli üyelik sistemi ile çalışıyor. Ayrıca her web sitesi kullanıcılarına yeniliklerinden, kampanyalarından ve etkinliklerinden bahsetmek istiyor. Web sitelerinin bu isteklerini karşılayan sms api ise kullanıcılara ve ya üyelere telefon üzerinden bilgilendirici mesajlar atılmasını sağlıyor. API sistemi internet üzerinden hangi kullanıcıya hangi mesajın gönderilmesi gerektiğini otomatik olarak algılayabilen ve bütün mesaj işlemlerini tek çatı altında yürütebilen bir sistem oluyor. Veri tabanında bulunan bilgileri kullanarak ziyaretçilerinizin ya da üyelerinizin doğum günü gibi özel günlerini kutlayan mesajlar atmanıza yardımcı oluyor.

SMS API Uygulamasının Kullanım Alanları Nelerdir? Toplu sms api sistemi internet üzerinde hizmet veren pek çok web sitesi tarafından kullanılabilecek bir yazılımdan oluşuyor. Bu nedenle internet bankacılığı, e-ticaret sayfaları, okullar, hastaneler, üyelik sistemi ile çalışan web siteleri, kargolar, güvenlikli web siteleri gibi çeşitli alanlarda tercih ediliyor.

Üyelik ve şifre söz konusu olan adreslerde şifrenin hatalı girilmesi ya da unutulması nedeniyle telefonlara gönderilen kodlar bu uygulama ile işletilebiliyor. Kargoların ‘’Kargonuz şurada’’ türünden attığı mesajlarda yine bu sistem sayesinde gönderilebiliyor. Okullar tarafından öğrenci devamsızlıkları, e-ticaret sayfalarının kampanyaları gibi farklı sektörler tarafından sms api kullanımı hayata geçiyor. İnternet üzerindeki her yazılım ile uyumlu bir şekilde çalışabilen SMS API sistemi bireysel olarak mesaj gönderebildiği gibi toplu mesaj gönderimi de yapabiliyor. SMS API Sisteminin Ayrıcalıkları Nelerdir? SMS API sistemi eskiden telefonlarla halledilen ve oldukça uzun süren mesaj ile iletişim kurma işlevini daha kısa sürede birkaç tıkla halletmeye imkan tanıyor.

Bu özelliği ile birlikte web sitelerinde alınacak olan güvenlik önlemlerine bireysel olarak gönderilen kodları ekleyerek daha sağlıklı bir internet kullanımı sunuyor. Özellikle bankacılık işlemlerinde sadece kullanıcıların kendi hesaplarına ulaşmasını sağlayan bu sistem sayesinde dolandırıcılık gibi herhangi bir sıkıntı yaşanmıyor.

E-ticaret sayfalarının ürünlerini tanıtmalarını ve ürünün tedarik sürecinde olup olmadığını haber verdiği için de karşı taraf ile sağlıklı iletişim kurulmasına yardımcı oluyor. Toplu sms api sisteminin kullanıldığı web sitelerinde etkileşimin fazla olması bu web sitelerini internet dünyasında öne çıkarıyor.

loading...
FACEBOOK YORUMLARI
Haberzamani.com.tr YORUMLARI Bu haber hakkında 0 yorum yapıldı
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
TWİTTER YORUMLARI

Twitter Comments Alanı Buraya Gelecek